Aranżacja przestrzeni wokół domu to spore wyzwanie. Mamy do wykorzystania wiele różnych rozwiązań, jakie rzeczywiście spełnią nasze oczekiwania, ale najpierw trzeba coś wybrać.

Najlepiej wziąć pod uwagę ogólną estetykę naszego domu i elewacji, a później dobrać całą resztę. Wiele osób decyduje się na wysypanie wolnego miejsca kamykami. Jednak trzeba zauważyć, że takie rozwiązanie chociaż ładne, nie jest praktyczne. Po takich kamyczkach dość trudno się chodzi, więc rzeczywiście trzeba wziąć to pod uwagę. Przede wszystkim nie jest to też rozwiązanie odpowiednie w momencie, gdy mamy dzieci, więc rzeczywiście należy wziąć to pod uwagę w takiej sytuacji. Lepszym rozwiązaniem jest na pewno trawa. To naturalne podłoże, które zawsze dobrze się prezentuje, tylko o swój trawnik trzeba oczywiście odpowiednio dbać. Warto się postarać o to, by rzeczywiście wokół naszego domu było jak najwięcej zieleni.

Jednak trawa i ziemia nie są zbyt komfortowe, jeśli chodzi chociażby o wjazd do garażu czy wejście do domu. Gdy mamy do czynienia ze śniegiem czy deszczem, to takie podłoże nie jest zbyt dobre, bo zapadamy się w błocie czy wodzie. W związku z tym warto połączyć różne opcje stworzenia przestrzeni wokół domu. Na ścieżki w ogrodzie, drogę do drzwi wejściowych czy też przestrzeń przy garażu, rzeczywiście idealnie sprawdzi się kostka. Dzisiaj układanie kostki brukowej nie jest kosztowne, a może nam przynieść świetne efekty. To duże uporządkowanie terenu, komfort i wygoda chodzenia, a także wiele możliwości estetycznych. Do tego oczywiście dużo zieleni i mamy do czynienia z bardzo ciekawym otoczeniem, które zachwyca.